1.:
rezd jl magad!
2.:
Rakj rendet!
De ne csak a rend ltvnyra trekedj, hanem minden kis eldugott zugban takarts ki. rtsd ki a „lomtrakat", szekrnyeket, kamrkat, flrees sarkokat, s dobj ki mindent, ami felesleges. A hasznlaton kvli dolgok nemcsak a port, de az energit is vonzzk – ne pocskold el!
3.:
Ismerkedj meg jra otthonoddal!
Egy kiads nagytakarts utn szinte r sem ismersz a laksra: hatalmas helyek (s energik!) szabadulnak fel, trolbtorok vlnak ress (feleslegess?), szinte knljk magukat egy kis vltoztatsra a helyisgek. Vedd el az alaprajzot, s vizsgld meg – mintha csak most kltznl be. Vegyl szmba minden lehetsget: mirt ne kltztethetnl t egy-kt szobt, vlasztathatnl le helyisgeket vagy akr bonthatnl le nhny falat? Felejtsd el a megszokottat s engedd el fantzidat – anyagi lehetsgeid majd gyis korltot szabnak lmaidnak.
4.:
Hasznld a bgua-irnytt!
Ha mr elvetted az alaprajzot, szerkeszd meg r a bgua-irnytt. Gondold t az egyes t rrszekbe es helyisgek funkcijt, s ahol szksges, kltztesd vagy rendezd t a szobkat, illetve az eleve adott helyeken (frdszoba, konyha stb.) hangslyozd a trrsz szerept. Ne flj a szokatlan tletektl – attl mg knyelmes s praktikus marad a frd, ha – mondjuk a szerelem s hzassg lakhelynek megfelelen – kiteszel a falra egy-kt romantikus kpet, vagy felkerlnek a piperepolcra kedvesedtl kapott kincseid.
5.:
Sznezd ki az letedet!
Mindenkit lehangolnak a szrke htkznapok, unalmasnak talljuk a szrke embereket, a szrke feladatokat. Mirt veszed ht krl magadat szrke, lehangol sznekkel: piszkosfehr taptkkal, fakbarna btorokkal, seszn lgarnitrkkal? A termszet milli csods rnyalattal vesz krl bennnket – mirt ne varzsolnd el izgalmas, lettel teli sznekkel te is otthonodat? Lgy mersz: a legegyszerbb (s legolcsbb) mdja, hogy feltltsd energival krnyezetedet (s magadat), ha tfested a szobkat, lecserled a fak fggnyket, vagy legalbb nhny sznes dszprnt teszel a dvnyra.
6.:
Kvesd a termszetet!
Ha figyelemmel ksrted sorozatunkat, vagy foglalkoztl mr tvol-keleti filozfikkal, tapasztalhattad, hogy a keleti ember mindig a
termszetet frkszi: az abban rejl trvnyszersgeket, szimblumokat hasznlja
tmutatknt. Bgua-irnytnk is a klasszikus irnyt szablyait kveti: figyelembe veszi az gtjak elhelyezkedst, kveti a fny irnyt s intenzitst. A tradcionlis irnyt-iskola alapelve szerint: ahhoz, hogy az egyes trrszek megfelelen funkcionljanak, a „kpzeletbeli" szaktl (azaz a bejrattl) kiindulva neknk is kvetnnk kell a fny mozgst. Prbld laksod eredeti tjolst a „kpzeletbelihez" kzelteni: ahol kell, ott rnykolj vagy nveld a fnyt. A sznek kivlasztsa a szivrvny szneit kveti. Idelis esetben a cikkelybe es szn a trrsz alaptnusa, amit termszetesen egyb, neked tetsz sznekkel kiegszthetsz.
7.:
s mgis forog a Fld…!
Annak ellenre, hogy eddig a Nap mozgst kellett kvetned, ne felejtsd el, hogy valjban mi mozgunk, a vilgegyetemben minden egy kzppont krl kering, egy pont vonzza vagy abbl sugroz ki. Otthonodnak is van egy kzppontja, ami kisugroz, s krltte az energik mozognak. Ezt a pontot keresd meg, s gyelj arra, hogy itt mindig megfelel trgyak s rend legyen.
(Azt se felejtsd el, hogy az irnyt ltal befoglalt kr nem r vget a falaknl – minden kvl es rsz mg otthonod „lelkhez" tartozik. Amennyire csak lehet, tartsd ezt a terletet is rendben – akr a kertbe, a teraszra, a garzsba vagy egy laktelepi folyosra esik!)
2013.01.31.
|